Chlorella a její účinky

Podívejte se na pozitivní a negativní účinky, které vašemu tělu přináší chlorella

Co je chlorella.

Chlorella - účinky

Chlorella, respektive chlorella pyrenoidosa, je sladkovodní jednobuněčná řasa. Lidstvo ji zná již od roku 1890. Údajně se však na našem světě nachází více než dvě a půl miliardy let. Za jejího objevitele je považován vědec M. W. Beijerinck.

Řasa, která má kulovitý tvar, má název odvozen od řeckého slova chloros, tedy zelený a latinské přípony ella, což znamená malá. V porovnání s jinými rostlinami má obrovské množství chlorofylu, který dokáže zlepšit krevní obraz, urychlit hojení ran nebo zabraňovat tvorbě zánětů. Obsahuje však i minerály a vitaminy a umí mimo jiné i detoxikovat tělo.

Chlorella, která je naprosto čistá, bez chemie či jiných přidaných látek, se pěstuje nejčastěji na Taiwanu, kde jsou pro její pěstování vhodné klimatické podmínky, především tedy dostatek sluníčka, díky kterému má množství chlorofylu. Její zpracování probíhá tzv. sprejovým sušením, které je šetrné k látkám, které chlorella obsahuje.

Ptáte se, jak chlorellu užívat? Sice poměrně dost záleží na daném člověku a jeho životnímu stylu, ale je takový standart užívat cca 5g denně(pro dospělého člověka). Je důležité dodržovat pitný režim, aby mohla probíhat ideální detoxikace organismu. Předávkování chlorellou sice nehrozí, ale překračovat běžnou dávku je přecejenom zbytečné. Chlorellu je vhodné užívat nalačno, tedy buď půl hodiny před jídlem nebo alespoň dvě hodiny po jídle.

Chlorellu je vhodné uchovávat na tmavém místě a v nějaké uzaviratelné nádobě, která zabrání oxidaci chlorofylu. Vhodná je například keramická dóza se šroubovacím uzávěrem.

Chcete zhubnout?

Chcete zhubnout a dosáhnout své vysněné postavy? Bez hubnoucích přípravků a bez diet? Vyplňte následující formulář a získejte možnost promluvit si s odborníkem. Začněte skutečně hubnout!


Chlorella-ucinky.nazory.cz, 2013. Free CSS Website Templates by ZyPOP. Picture by Tina štúdio. Zásady ochrany osobních údajů.